28 stycznia 2014

Pokój ze skarbami - Garderoba

Garderoba, jako odrębne pomieszczenie lub jego część, powinna znajdować się w sąsiedztwie sypialni. Ważne jest, by była ona w bardziej prywatnej części mieszkania niż w obrębie pokoju dziennego czy też kuchni.

Patrząc na najnowsze trendy, garderoba to już nie są jedynie stałe półki i wieszaki. W nowoczesnej garderobie znajdziemy funkcjonalne, wysuwne systemy drążków, dodatkowe zamykane szafy i szuflady, kosze, pantografy, cargo, wieszaki na spodnie, koszule, krawaty czy ażurowe półki na buty.

Dobrze zorganizowana garderoba o odpowiednich wymiarach może odciążyć resztę pomieszczeń z konieczności zabudowy czy zastawienia ich szafami. Ponadto może być miejscem składowania walizek, pościeli, ręczników, sprzętu sportowego, deski do prasowania czy kosza na brudną bieliznę, a także małego AGD, takiego jak odkurzacz i żelazko. Dla tego typu przedmiotów dobrze jest wygospodarować odpowiedni moduł lub kąt garderoby.


Urządzając garderobę pamiętaj:
  1. Żadne miejsce nie może się zmarnować, warto przyjrzeć się swojej kolekcji ubrań – jeśli mamy dużo długich ubrań, będziemy na nie potrzebowali więcej miejsca.
  2. Oddzielmy rzeczy  codziennego użytku od tych, do których sięgamy sporadycznie.
  3. Zastosujmy fronty przesuwne, które zabierają mniej miejsca i są łatwiejsze w użytkowaniu.
  4. Rozplanujmy światło tak, by nic go nie przysłaniało.
  5. Zwracajmy uwagę na wentylację pomieszczenia.Oto kilka przykładów:


Komandor


Zapraszany na naszą stronę: http://www.domdecor-meble.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz