29 stycznia 2014

Okno bez firanek - hit czy kit?

Jeszcze niedawno żadna kobieta nie pomyślałaby, że okno w domu może nie mieć firanki.
Dzisiaj trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie.
Modną rzeczą stało się samo okno.


Takie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. 
Jakby nie spojrzeć każdy z nich ma troszeczkę racji. 
Dla niektórych jest to genialny pomysł a dla innych jest to nie do zaakceptowania. 
Są osoby, które nie chcą wystawiać na widok publiczny wszystkiego co mają w domu, jednak są i tacy, którym jest to zupełnie obojętne. 


Takie rozwiązanie zazwyczaj stosują osoby, które mieszkają na wyższych piętrach lub osoby, które mają domki znaczne dalej odsunięte od ulicy.

Wady:
Okna bez firanek raczej nie zdadzą egzaminu w blokach, gdzie często z każdej strony jesteśmy narażeni na kontakt z oknami innych sąsiadów. Jak i również w domkach jednorodzinnych, gdzie dom położony jest blisko chodnika i ulicy.

Zalety:
Chyba największą zaleta okien bez firanek jest fakt, że mieszkanie jest bardziej naświetlone dzięki wpadaniu większej ilości promieni słonecznych. Pokój jest rozświetlony, a tym samym wydaje się większy. Dla ludzi mieszkających na wsi zapewne dodatkową zaletą będzie wrażenie bliskości z naturą. Mając duże okna możemy sobie tylko wyobrazić jak wspaniałe musi być uczucie podczas jedzenia śniadania lub pici kawy, gdy za oknem widzimy wschód słońca, łąkę pełną kwiatów, lub kołyszące się drzewa w pobliskim lesie.

Rozwiązanie:
Da osób, które bardzo pragną pozbyć się firanek rozwiązaniem może być roleta. Na rynku znajdziemy wiele pięknych rolet rzymskich, które można opuszczać na noc.

Zapraszany na naszą stronę: http://www.domdecor-meble.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz