11 lutego 2014

Feng shui

Najczęstsze błędy podczas aranżacji mieszkania. JAK ICH UNIKNĄĆ?

Co powinniśmy robić, żeby poprawić swoje życie w wielu jego aspektach.

Czego powinniśmy unikać i o czym pamiętać – są to podstawowe codzienne czynności domowe.


Podczas aranżacji mieszkania według zasad feng shui, przede wszystkim obowiązuje zasada „Niepopsutego nie naprawiaj”. Po drugie nie starajmy się aktywować wszystkich stref feng shui naraz, szczególnie w jednym pomieszczeniu.Feng shui w domu - podstawowe błędy:

Brudne okna – okna to oczy naszego domu, pamiętajmy o tym, aby były czyste.
Popsute krany – kapiące krany i zawory to „uciekające” bogactwo.
Toaleta – zawsze zamykaj klapę sedesu! Poza względami higienicznymi, wg symbolicznie przez otwartą toaletę ucieka dobra energia, a także pieniądze. To samo dotyczy odpływów umywalek i wanny.
Ostre przedmioty – nie powinno się eksponować ostrych przedmiotów, np. noże powinny być pochowane w szufladach lub specjalnym stojaku-klocku. Jeżeli dostaniemy noże w prezencie, „zapłaćmy” za nie parę groszy.
Suche kwiaty – zarówno zasuszone bukiety, jak nie dość pielęgnowane rośliny wpływają negatywnie na energię. Jeżeli zasuszymy kwiaty, które dostaliśmy z miłości i ta miłość wyschnie i się wypali. Dbajmy o kwiaty w naszym domu – podlewajmy, odrywajmy suche listki, przesadzajmy, kiedy tego wymagają.
Bałagan – pierwsza zasada feng shui – porządek i harmonia. Porządkujmy nie tylko to, co na wierzchu, ale też zróbmy porządek w szafach, schowkach, komodach.
Otwarte półki – wg feng shui zdecydowanie lepsze są półki zamknięte.
Szczotka na wierzchu – może przynieść do domu złe feng shui, zatem nigdy nie powinna być na wierzchu. Miejmy szczotki i miotły w domu, ale schowane.
Popsute przedmioty – zepsute przedmioty albo od razu naprawiajmy, albo wyrzucajmy. Chowanie takich rzeczy do naprawy „kiedyś” blokuje dobrą energię.
Stare graty – robiąc porządki bezlitośnie pozbywajmy się niepotrzebnych rzeczy – ubrań, w które się nie mieścimy, rzeczy, które może jeszcze kiedyś się przydadzą, pamiątek po byłych nieudanych związkach.
Lustro w sypialni – lustra bardzo energetyzują wnętrze, pamiętajmy, że w sypialni mamy odpocząć, zrelaksować się. Szczególnie niekorzystne jest, jeśli leżąc w łóżku widzimy swoje odbicie w lustrze. Jeżeli mamy w sypialni duże lustro, najlepiej zasłaniać je na noc.
Lustro naprzeciwko drzwi – przez drzwi wpływa do naszego domu chi – energia. Jeżeli umieścimy lustro naprzeciwko drzwi, chi zostanie odbita i zamiast równomiernie rozprzestrzenić się po mieszkaniu, wypłynie z niego.
Wejście do domu – porządne czyste drzwi, czytelna tabliczka z numerem, wizytówka, schludna wycieraczka, działający dzwonek – zaprośmy do naszego domu szczęście i pomyślność.

Źródło: urzadzamy.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz