17 lutego 2014

Biała pościel

Naukowcy badający nasze mózgi twierdzą, że pościel w białym kolorze wpływa pozytywnie na jakość naszych snów. Podobno sny śnione w bieli są ciekawsze.
Kołdry, poduszki i materace powleczone białą bawełną, lnem lub jedwabiem wyglądają niezwykle stylowo i elegancko. Biel ma tysiące wariantów. Dobrze wyglądają zestawione razem ciepłe kremowe odcienie bieli albo jej chłodne, niebieskawo zielone odsłony. Zestawione ze sobą ciepłe z chłodnymi mogą wydawać się "brudne".
Biel jest uniwersalna, pasuje do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Niezależnie od tego, czy jest on etniczny, nowoczesny, pałacowy, czy loftowy, biała pościel będzie zawsze dodawała wnętrzu szykowności.
Niestety białe materiały z czasem nabierają odcienia szarawego lub żółkną. Są na to naturalne sposoby: soda, cytryna i słońce.
  • Po pierwsze białą pościel trzeba moczyć w wodzie z dodatkiem łyżki sody.
  • Po drugie do prania wlewać sok z cytryny (szklanka na jedno pranie), po trzecie suszyć na słońcu, kiedy tylko jest to możliwe.
  • Nie należy pościeli chlorować ani wybielać innymi chemikaliami, bo niszczą one włókna materiału i co gorsza, działają alergizująco na organizm.
Jeśli więc chcecie, żeby wasza sypialnia była kojąca i luksusowa, wybierajcie pościel w kolorze, który działa uspokajająco, a przez swoją nieskazitelność wydaje się wyjątkowy i bogaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz